Concello da Coruña

Concello da Coruña

Freakemacine

Oitava edición do FKM, o festival de cinema fantástico e de terror

A quen vai dirixido:

Para público en xeral

Cando:

Dende o 24/10/2016 ata o 31/10/2016

Este evento xa rematou

Documentos:

PROGRAMACION.png (80 KB)

As rúas coruñesas encheranse de mortos viventes -a famosa Zombie Walk, na que sempre hai un coñecido técnico de maquillaxe deixando a súa arte nos rostros da xente que se anima ao festón-, proxeccións varias de filmes recentes e clásicos.

Este ano o festival está dedicado ao gore, e convidaron o mesmísimo pai do xénero, don Herschell Gordon Lewis, de quen se proxectará 'Blood Feast' (íd., 1963) e '2000 maníacos' ('Two Thousand Maniacs!', 1964), que el mesmo presentará. Tamén o entrevistaremos.

Entre as pelícuas que se proxectarán no festival están títulos coma 'Baskin' (íd., Can Evrenol, 2015), 'We Are the Flesh' (Emiliano Rocha Minter, 2016), 'Green Room' (Jeremy Saulnier, 2015), 'Bad Taste' (íd., Peter Jackson, 1987), 'Ghost in the Shell 2: Innocence' (Mamoru Oshii, 2002), 'Ikarie XB-1' (íd., Jindrïch Polak, 1963), película checoslovaca da que un tal Stanley Kubrick tomou moitas cousas para a súa famosa odisea ESPACIAL

Luns 24

21.00 h FUND SEOANE Inauguración FKM2016

  • Festa Jägermeister PSICOTRÓNICA

     

Martes 25

11.30 h MAC SESIÓNS MATINAIS: Miss Hokusai (Keiichi Hara, 2015) 90' +12

12.00 h Fórum Metropolitano MESA CADRADA 1 VIDEOXOGOS, ANIMACIÓN E FICCIÓN en Proxectos da Facultade de Ciencias da Comunicación

18.00 h CGAI CARNE CRÚA Presentación Work in Progress. Raquel Pérez, Omar Rabuñal, Javi Camiño, Samuel Lema, Olga Osorio.

20.30 h CGAI SEN LÍMITES: Nuestra amiga la luna (Velasco Broca, 2016) 15'

OPERA PRIMA: Lovemilla (Teemu Nikki, 2015) 95'

23.15 h Cantones Cines SEN LÍMITES: Los viajes de Pichük, (Manel Cráneo e Paco Cuesta, 2016) 10'

OPERA PRIMA: Baskin (Can Evrenol, 2015) 97'

 

Mércores 26

11.30 MAC SESIÓNS MATINAIS: Saint Young Men (Noriko Takao, 2013) 90'

12.00 h Fórum Metropolitano MESA CADRADA 2 VIDEOXOGOS MADE-IN-GALICIA Gato Salvaje Estudio, Ramón Méndez e Alba Calvo, Trum Room, Fosfatina (Saucerlikes),

18.00 h CGAI SEN LÍMITES: Share o no Share (Juán Hervella-Rego, 2016) 19'

OPERA CURMÁ: Rendezvous (Guillermo Julián, Román Santiago Pidre, 2016) 95'

18.00 h CGAI SCI-FI Ikarie XB-1 (Jind?ich Polák, 1963) 81'

23.15 h Cantones Cines SECCIÓN COMPETITIVA CURTAMETRAXES: Einstein-Rosen (Olga Ossorio, 2016) 10'

OPERA PRIMA: We are The Flesh (Emiliano Rocha Minter, 2016) 80'

 

Xoves 27

11.30 MAC SESIÓNS MATINAIS: Ghost in the Shell 2: Innocence (Mamoru Oshii, 2004) 99' +13

12.00 h Forum Metropolitano MESA CADRADA 3 UTOPÍAS NA FIN DO UNIVERSO: S. Lem e H.G.Wells Xosé Nogueira (USC), Fernando Agrasar (UDC), Alberto R. Samaniego (UVIGO)

18.00 h CGAI SEN LÍMITES: Aciaga suicidius interruptus(Marcos Fernández Eimil, 2015) 10'

La valija de Benavidez (Laura Casabe, 2016) 80'

20.30 h CGAI SCI-FI Things to come (William Cameron Menzies, 1936) 100' Día Mundial do Patrimonio Audiovisual

22.30 h Cantones Cines SEN LÍMITES: Decorado (Alberto Vázquez, 2016) 11 '

Green Room (Jeremy Saulnier, 2015) 94'

 

Venres 28

11.30 MAC SESIÓNS MATINAIS: After The Dark (The Philosophers, John Huddles, 2013) 107' +12

12.00 h Fórum MESA CADRADA MULLERES CREADORAS DO AUDIOVISUAL Enma Lustres, Xisela Franco, Beli Martínez, Alexia Muiños, Olga Osorio

18.00 h CGAI 1º SESIÓN CONCURSO INTERNACIONAL DE CURTAMETRAXES

20.30 h CGAI 2º SESIÓN CONCURSO INTERNACIONAL DE CURTAMETRAXES

00.00 h Cantones Cines SCI-FI Bad Taste (Peter Jackson, 1987) 97' 35mm

 

Sábado 29

11.30 h MAC SESIÓN INFANTIL Molly Moon y el increíble Libro del Hipnotismo (Christopher N. Rowley, 2015) 98'

11.00-13.00 h ÁGORA MASTERCLASS SCI-FI: LOUIS SAVY

11.30-13.30 h MAC MASTERCLASS FX Pablo Perona (May Effects)

13.15-13.45 h MAC TALLER INFANTIL Fashion Victims

17.00-20.00 h ÁGORA MASTERCLASS SCI-FI: LOUIS SAVY

17.30-21.00 h MAC MASTERCLASS FX Pablo Perona (May Effects)

18.00 h CGAI MÓRBIDO Scherzo diabólico (Adrián García Bogliano, 2015) 91'

21.00-1.00 h ÁGORA SESIÓN DOBRE presentada por...Yoni Mediogramo

Homenaxe ao Padriño do Gore, Herschell Gordon Lewis, con Jimmy Maslon

  • Blood Feast (1963) 67'

  • 2000 Maniacs (1964) 87'

 

Domingo 30

11.30 h MAC SESIÓN INFANTI Dragon Ball Z: a resurrección de F (Tadayoshi Yamamuro, 2015) 94' +7

11.30-13.30 h MAC MASTERCLASS FX Pablo Perona (May Effects)

13.15-13.45 h MAC TALLER INFANTIL Kung-Funky Stories

18.30 h MAC CERIMONIA de Clausura do festival

  • Entrega de trofeos e galardóns

  • < >< >ZombieWalk

     

    Exhibición Pablo Perona (May Effects)

    21.30 h FKM ZOMBIEWALK

    00.00 h ZOMBIE PARTE Festa Jägermeister non Black Widow

     

    EXPOSICIÓN na FUNDACÓIN SEOANE: Bella Muerte de Emma Rios

    EXPOSICIÓN na galería MONTY4: TTT espacial.

Buscas algo concreto?

Datas

Escolla período ou rango de datas:

Dende:

Ata:

Opcións

Que che parece esta sección?

-101-101-101

Síguenos en

Tes un navegador demasiado antigo!

Sentímolo pero o teu navegador é moi antigo para poder mostrar esta páxina. Debes de actualizalo ou usar un navegador compatible. Optimizamos esta web para Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari e Microsoft Edge. Instalar agora un navegador compatible

Iniciar sesión